Nasze realizacje

Czy warto zabezpieczać samochód po zakupie? Zdecydowanie tak. Zarówno jego karoserię jak i wnętrze.
Aktualne, miękkie lakiery nie grzeszą odpornością na warunki jakie panują w naszym kraju, a skóry są coraz bardziej delikatne.
Warto o to zadbać.

Fiat 500 od pierwszego włąsciciela. Nie używany od kilku tygodni postanowił zmienić otoczenie.
Odpowiednie przygotowanie auta do sprzedaży zdecydowanie zwiększa szanse na korzystną i szybką transakcję. Nasi Klienci o tym wiedzą.

 

Ford trafił do nas po sezonie w dobrym stanie. Naszym zadaniem było odświezenie całości samochodu i przygotowanie go dla nowego właściciela.
Miękki dach został dokładnie wyczyszczony i wysuszony. 
Karoseria dostała wieloetapową kąpiel wraz z dekontaminacją, czyli usunięciem stałych zanieczyszczeń takich jak np smoła, osady drogowe, żywice czy lotną rdzę. Zobacz jak się to skonczyło!

Dojrzały i bardzo przyzwoicie utrzymany egzemplarz Fiata 850 w wersji Coupe trafił na nasz stół celem poprawienia swojego imadżu. Miał za sobą kilka przygód związanych z blacharką i lakierowaniem które pozostawiły po sobie pewien nie smak.

Ostre cięcie i delikatne wykończenie pozwoliły z podniesioną głową pokazać się na krakowskich salonach.

Odezwała się do mnie mafia. Chcieli abym przetestował ich pady. Z mafią podobno się nie dyskutuje, ale porozmawialiśmy i przyszła paczka. W środku 3 Pady, naklejki, breloczki(nadają się np. do malowania plakatówkami, dzieci potwierdzą).
Resztę doczytacie sobie na stronie. Polecam zainteresowanym.

Polerowanie lakieru w samochodzie BMW e30. Samochód robiony w trakcie rozpoczęcia sezonu Krakowskich Klasyków Nocą, Prace zostały dokończone u nas na miejscu. Auto w ogólnym dobrym stanie jednak na lakierze sporo rys i kilka większych defektów. Jak wyszło? Sprawdź!

Zorganizowaliśmy akcję charytatywną pod hasłem #CzyszczenieAutaPomagamy.
Teraz pomagamy w zbiórce funduszy na ratowanie zdrowia i zycia Barbary.
Zgłosił się do nas Paweł ze swoim Scirocco, który postanowił wesprzeć nasze działania.
Przywiożł fajny wóz, ktry jednak wymagał nieco naszej interwencji. Co z tego wyszło?

Podstawowe polerowanie lakieru wraz z odpowiednim zabezpieczeniem nie musi kosztować dużo i trwać tygodniami. Porsche dotarło do nas z dość mocno zniszczonym lakierem. Liczne rysy powstałe głównie w trakcie mycia sprawiały, że Porsche wyglądało przeciętnie.

Trafiła do nas Octavia która przez kilka dni poruszała się po remontowanym odcinku drogi. 
Klient się nieco przestraszył gdy po wizycie na myjni auto nie wiele się zmieniło. W smole cały samochód, łącznie z szybami.
Usunąć tego typu zanieczyszczenie można dość szybko, sztuka polega jednak na tym, aby nie wyrządzić większych szkód na lakierze.
Bentley po przygodachi długiej wizycie u lakiernika trafił w moje ręce aby doprowadzić wnętrze do swej świetności. A wnętrze w tym samochodzie, jak na klasę premium przystało może się podobać i robi wrażenie. Dostojność i elegancja na każdym kroku, niemal całe wnętrze wypełnia skóra. Jedynie przyciski i manipulatory wykonane są z tworzyw sztucznych.

Rzadko sotykany samochd na naszych drogach. Ten konkretny egzemplarz dodatkowo spędził 2 lata na parkingu, co zaowocowało tym, ze (pół żartem, pół serio)w szczelinach konstrukcyjnych rozwinęlo się nowe formy życia ;)
Duża ilość osadów, rys, kamień na szybach, mech w uszczeklach... Tego nie spotyka się na codzień.

Czasem zaparkujemy samochód w pobiżu miejsca gdzie wykonuje się prace remontowe. Pomimo wszelkich zabezpieczeń takich miejsc zdarza się ze nasz samochód zostanie uszkodzony. Klienci dzwonią regularnie, ze ktoś ubrudził im samochód dziwnymi, trudnymi do usunięcia materiałmi. Czasem jest to lakier z pobliskiej lakierni, czasem farba emulsyjna, smoła czy metale których jest pełno w okolicach trakcji kolejowych.
Wieloetapowa korekta, polerowanie samochodu wraz z wet sandingiem. 
Celem było wyprowadzenie lakieru w stopniu akcepowalnym. Szacunkowe 50-60%
Lakier bardzo twardy, a jednocześnie rysujący się od fibry.
Tapicerka skórzana, zwłaszcza jasna wymaga od uzytkowników nieco więcej uwagi i zaangażowania w codziennej pielęgnacji. Gdy ją zaniedbamy wygląda tragicznie i odbiera całą radość z posiadania flagowego modelu danej marki. Jest jednak na to sposób.
Takie samochody lubimy szczególnie. Gdy możemy zająć się kompleksowo całym, klasycznym samochodem. Czyszczenie wnętrza wraz ze skórami, korekta i zabezpieczenie lakieru które pozwala rozbłysnąć na nowo po wielu latach. To sprawia dużo przyjemności zarówno mnie jak i włascicielom takich pojazdów.
Czy warto i po co polerowac samochody nowe lub po świezo lakierowane? Często po lakierowaniu trzeba poddać samochód korekcie lakieru aby wygladał tak jak powinien. Czasem lakier taki posiada liczne wtracenia, a czasem ktoś próbował go już wypolerowac i nie koniecznie się to udało :)
Większość samochodów w których naprawiamy skóre to raczej samochody względnie młode. Tym razem samochód 20 letni, w którym skóra, owszem jest zniszczona, ale jescze nadaje się do naprawy. W wielu współczesnych samochodach już po 2, 3 latach pojawiają się uszkodzenia wynikające z normalnego użytkowania.
Mieliśmy przyjemność obcować z Teslą, rzadkim, nowoczesnym samochodem na naszych drogach. Wykonaliśmy  usługę w systemie door2door. Podstawowe mycie i czyszczenie oraz aplikacja powłoki ochronnej na lakier. To nie prawda, że elektryki są nudne!

Dużą częścią naszych Klientów stanowią ludzie którzy sprzedają samochód albo właśnie stali się właścicielami swojego nowego pojazdu. Tutaj mamy ten drugi przypadek. Pomimo dość zadbanego i czystego egzemplarza znalazło się kilka rzeczy które można było poprawić i sprawić większa radość z nowego nabytku.

Czasem oprócz rzeczy fajnych i efektownych robuimy te mniej przyjemne. Usuwanie rozlanego, kilkudniowego mleka z tapicerki tej Hondy jest jedną z nich.
W życiu każdego samochodu przychodzi taki okres, że jego własciciel albo z niego rezygnuje i oddaje gdzieś, komuś, bez sentymentów, albo wręcz przeciwnie, takie auto dostaje drugą młodość. Tutaj mamy ten drugi przypadek.
Zobacz jak szybko możesz dodać swojemu samochodowi wartości i blasku oraz zabezpieczyć go na dłużej.
Peugeot 508 w czarnym kolorze posiadający bardzo miękki lakier poddawany był myciu co dwa tygodnie.
W ciagu trzech lat daje nam to ponad 70 wizyt na myjni. Nawet na najlepszych myjniach coś na lakierze na pewno zostało.
Gdy na skórzanej kierownicy pojawiają się pierwsze ślady mówiące o jej zużyciu, nie ma na co czekać. To jest najlepszy moment na jej renowację.

Bardzo fajne wnętrze tego Audi zostało mocno zapuszczone przez poprzedniego właściciela. Aby wrócił komfort i przyjemność podróżowania trzeba było poświecić dużo pracy.
Samochód o jasnym wnętrzu z tapicerką skórzaną, właściciel chyba lubi zapalić w auciena wykładzinie porozlewana cola i sok. na tylnej kanapie ślady po oponach, niestety, praktycznie nie do usunięcia. Po dokładnym oczyszczeniu wnętrze zostało poddane ozonowaniu aby pozbyć się wszelkich pozostałości po dymie tytoniowym i zapewnić maksimum świeżości i czystości.
Miało być szybkie odświeżenie lakieru, jednak inspekcja wykazała bardzo zły stan lakieru. Nie mogliśmy wypuścić samochodu w takim stanie. Częściowa korekta przywróciła świeży wygląd i odpowiednio przygotowała lakier na zabezpiewczenie go odpowiednim woskiem.

Czyszczenie wnętrza, pranie tapicerki i skuteczne ozonowanie pozwoliło pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, zniechęcającego wyglądu i latających pasażerów wabionych tygodniowym sokiem, który eksplodował z kartonu w upalny dzień.

 
Kompleksowe czyszczenie jasnego wnętrza.
Duża różnorodność materiałów, od tapicerki tekstylnej, poprzez skórę, aluminium i imitacje drewna.
Zdecydowanie lubimy takie wnętrza!